Hrnec, který usnadní vaření: Nepřilnavý povrch jako zázrak


Hrnec s nepřilnavým povrchem je dnes již běžnou součástí kuchyně mnoha lidí. Tento typ hrnce je velmi praktický a usnadňuje vaření. Jak to funguje?

Nepřilnavý povrch

Nepřilnavý povrch je speciální vrstva, která se nanáší na dno a stěny hrnce. Tato vrstva zabraňuje lepení jídla na povrch hrnce. Díky tomu se snadno vaří i taková jídla, která by v jiném hrnci přilnula na dno a byla by těžko odloučitelná.

Jednoduché čištění

Díky nepřilnavému povrchu se hrnec velmi snadno čistí. Stačí jej jen opláchnout pod tekoucí vodou a otřít měkkým hadříkem. Pokud je hrnec silně znečištěn, lze jej vyčistit speciálními prostředky, které jsou určeny pro čištění nepřilnavého povrchu.

Zdravé vaření

Používání hrnce s nepřilnavým povrchem je také zdravější než používání klasického hrnce. Není totiž potřeba používat velké množství tuku při vaření, což znamená méně kalorií v jídle.

Tipy pro používání

Pro dosažení nejlepších výsledků je důležité dodržovat několik zásad. Hrnec s nepřilnavým povrchem by neměl být přehříván, aby se nedostala do jídla škodlivá chemická látka – perfluorooctanová kyselina (PFOA). Dále je důležité nepoužívat kovové nádobí, které by mohlo poškodit povrch hrnce.

Vyzkoušejte hrnec s nepřilnavým povrchem a uvidíte, jak se vaření stane mnohem snadnější a pohodlnější!

Navštivte náš e-shop a vyberte si ten správný hrnec pro vaši kuchyni.